Uudised ja artiklid

Tagasi keskaega – maastikuarhitektide ekspeditsioon Edela-Prantsusmaa, Baskimaa, Kirde-Hispaania keskaegse arhitektuuri ja maastikuarhitektuuri avastamiseks

Postitas: EMAL | Kuupäev: 31/05/2015

Reisi eelne sissejuhatav seminar toimub 3.10.2015 algusega kell 11.00.
Koht on valitud. EMALi ruum Lutsu 5, Tartus.
Kõik on oodatud kuulama ja kaasa mõtlema. 

Programm
NB! Esimene kokkusaamine Suleviga toimub reedel, 19. juunil kell 17.00 EMALi RUUMis.
Plaanitaval õppereisil on kaks peamist eesmärki. Esiteks külastada valdavalt keskaegseid objekte, tutvumaks tollase (tänaseks taastatud-konserveeritud) arhitektuuri ja maastikuarhitektuuriga rõhuasetusega sellele, kuidas nö "vanas" Euroopas keskaegne pärand on integreeritud kaasaegsesse olustikku. Kitsamalt on selles plaanis ka eesmärk keskenduda spetsiifilistele restaureerimis-kohandamisaspektidele linnades ja maastikus. Teiseks eesmärgiks on tutvuda objektidega lähemalt läbi visandamise. Ühelt poolt lubab see õppida tundma paremini nähtavat ja samas meelde tuletada (või ka oskusi lihvida) igapäevase arvutiseeritud tööprotsessi sekka vana head käsitsivisandamist. Ekspeditsioonil osaleb Tartu Ülikooli professor Juhan Maiste.

Õppereisi eelselt toimuvad reisist osavõtjaile 2-3 temaatilist seminari, mille raames iga osaleja teeb 2-3 ettekannet plaanitavate objektide kohta või/ja nendega seotud laiematel teemadel.

Reisi algus ja lõpp on planeeritud Gironast, kuhu sõidetakse Tallinnast või Riiast lennukiga, kohapeal renditakse 1-3 autot vastavalt osavõtjate arvule (maksimaalselt koos juhendajatega 12 inimest). Kuna ekspeditsioon ei ole ekskursioon, siis reisikorralduse, sh öömajade organiseerimise jm ülesanded organiseerivad osalejad ise (igaühel oma ülesanne).

Marsruudi pikkus on ligikaudu 1600 km, reisi pikkuseks on plaanitud 10 päeva. 

Toetab Eesti Kultuurkapital.

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!