Uudised ja artiklid

Maastikuarhitektid: avalik linnaruum vajaks värskendamist

Postitas: Sirle | Kuupäev: 09/04/2010

Noored maastikuarhitektid leiavad, et avalik linnaruum, eeskätt pargid, vajaksid värskendamist.

 

"Kui inimene tuleb avalikku ruumi, siis ta tahab näha eelkõige teist inimest ehk siis üks park peab koondama neid tegevusi erinevatele huvigruppidele," rääkis Eesti Maastikuarhitektuuri Liidu liige Karin Bachmann "Aktuaalsele kaamerale".

Tähtis pole parkide rohkus linnas, vaid see, et ta töötaks, leiab Bachmann. Tartu linnakunstik Tiit Kaunissaare usub, et uudseid pargilahendusi Tartus on, kuid iga lennukas idee ei sobigi.

"Ma küll väga loodan, et need meie rohealad jäävad roheliseks ka edaspidi, aga me peame suutma analüüsida ka neid maailmatrende, mis meile sisse kipuvad ja võtma sealt osa, mis on meile ja meie oludele sobilik," selgitas Kaunissaare.

Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts ja Eesti Maastikuarhitektuuri Liit tähistavad rahvusvahelist maastikuarhitektuurikuud Tartus roheliste kiikede ja filmide saatel.

Maastikuarhitektuuri kuu jooksul saab kolmapäeviti klubis Maailm kuulata loenguid ning teisipäeviti ja neljapäeviti käia Pärmivabrikus filmiõhtutel. Tulemas on veel mänguväljaku aktsioon ning lauamäng, kus nuppudeks on inimesed.

 

Vt ka uudislõiku AKs

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!