Uudised ja artiklid

Rakvere linn kuulutab välja Seminari tänava piirkonna ümberkujundamise ideevõistluse

Postitas: Sirle | Kuupäev: 30/03/2010

Allikas: Rakvere linnavalitsus, 30.03.2010

 

 

Rakvere Linn kuulutab täna 30. märtsil aastal 2010, välja ideevõistluse Seminari tänava kujundamiseks lineaarpargiks ja piirneva ala kortermajade fassaadide rekonstrueerimiseks.

 

Linnavalitsus ootab ideevõistlusele arhitektuurseid lahendusi nõukogude ajast pärit tüüpkortermajade fassaadide uuendamiseks kaasaja nõuetele vastavaks ja maastikuarhitektuurseid lahendusi Seminari tänava ümberkujundamiseks, et muuta see atraktiivseks linnamaastikuks ning ühenduskoridoriks Rakvere linnasüdame ja lõunas asuva linnametsa vahel.

 

Ideevõistlusest on oodatud osa võtma kõik isikud, kellel on ideid ja soovi panustada Rakvere linnaruumi. Ideelahenduse autor või autorite kollektiivi vähemalt üks liige peab omama õigust pakkuda omal maal arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse projekteerimise teenust vastutava isikuna või omama arhitekti kutsetunnistust. Eeldame, et ideevõistlusest võtavad osa meeskonnad, kus on olemas kompetents kogu võistlusülesande teemaderingi professionaalseks lahendamiseks, st kaasatud on arhitektid, maastikuarhitektid ja insenerid.

 

Võistlustingimused on soovijatele tasuta kättesaadavad Rakvere võrgulehel http://w3.rakvere.ee/hange. Võistlustingimuste allalaadimiseks tuleb end sellel võrgulehel registreerida. Ideevõistluse auhinnafondi suurus on kokku 250 000 krooni, millest esikoha preemia on 100 000 krooni. Tähtaeg võistlustööde esitamiseks on 15. juuni 2010. Võistlustulemused selguvad hiljemalt augustis ka. Võistlusele järgneb näitus laekunud töödest.

 

Ideevõistlus on korraldatud seoses Rakvere  osalemisega Baltimeremaade koostööprojektis Urban Energy (www.urbenergy.eu). Urb Energy on rahvusvaheline Euroopa koostööprojekt, mida osaliselt finantseerib oma Läänemere programmi 2007--2013 raames Euroopa Liit. Projekt Urb Energy käivitus 2009. a jaanuaris ja kestab kolm aastat.

 

 

Lisainfo:

Raul Järg

Rakvere linnavalitsuse peaarhitekt

5301 0090, 322 5893

raul.jarg[at]rakvere.ee

www.rakvere.ee

Tallinna 5a, 44306 Rakvere

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!