Uudised ja artiklid

Selgunud on Narva Joaoru puhkeala arhitektuurse ideekonkursi tulemused

Postitas: Sirle | Kuupäev: 16/12/2009

Allikas: EAL

Narva linna Joaoru puhkeala arhitektuursele ideekonkursile esitati 20 ideelahendust. Auhinnalisteks töödeks osutusid järgmiste märgusõnade all esitatud võistlustööd (tähestikulises järjekorras): „Narva“, „Suur jalutuskäik“, „Tee“, „Võnge“ ja „Žilett“. Otsuse tegemisel oli žürii üksmeelne.

 
Märgusõnadega ümbrikud avatakse ja võidutööde autorid kuulutatakse pidulikult välja esmaspäeval, 21. detsembril kell 14 Narva linnuses.
 
Avatud hankemenetlusega riigihanke ideekonkursi eesmärk oli leida planeeringuline eskiislahendus Narva linna Joaoru puhkealale. Võidutöö lahenduse alusel koostatakse alale detailplaneering ja ehitusprojekt. Puhkeala arendamisega soovitakse rajada Joaoru puhkeala maa-alale puhkuse ja meelelahutuse, spordiharrastuse ning massikultuuriürituste korraldamiseks vajalik infrastruktuur. Joaoru puhkeala säilitab pärast heakorrastamist ja rekonstrueerimist oma senise funktsiooni, kuid ala muudetakse nii kohalikele elanikele kui ka turistidele atraktiivsemaks ja piirkonda sobivamaks.
 
Narva Linnavalitsuse peaarhitekt Peeter Tambu peab ideekonkurssi kordaläinuks: „Esitatud tööd olid küllalt kõrgel ja üllatavalt võrdsel tasemel. Suuremas osas nendest oli lahendatud enamik konkursi tingimustes seatud ülesandeid. Et võistlusala on küllalt suur, leidus loomulikult ka selliseid töid, milles oli läbi töötada jõutud või osatud vaid osa puhkealast ja selle elementidest. Tööde hulgas on tugevaid kontseptuaalseid ettepanekuid, aga ka huvitavaid üksikideid ühe või teise elemendi lahenduseks. Ära märgitud tööd paistavad silma just oma läbivate, põhjalikult argumenteeritud ja selgelt loetavate kontseptsioonidega. Võidutöö tugevus seisneb aga just kandva kontseptsiooni ning kogu puhkeala ühtlase tugeva läbitöötatuse ühenduses.“
 
Narva Joaoru puhkeala arhitektuurse ideekonkursi korraldas Narva Linnavalitsus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga.
 
Töid hinnanud žüriid juhtis Narva linnapea Tarmo Tammiste ning žüriisse kuulusid Narva Linnavalitsuse arhitektuuri ja linnaplaneerimise ameti ehitusjärelevalve osakonna juhataja Ellen Uusküla, Narva peaarhitekt Peeter Tambu ning arhitektid Andres Levald, Peeter Pere, Tormi Sooväli ja Tiit Trummal.
 
Kontaktisikud:
Peeter Tambu, Narva Linnavalitsuse peaarhitekt, tel 513 9490, peeter.tambu[at]narvaplan.ee
Ingrid Mald-Villand, Eesti Arhitektide Liidu direktor, tel 511 0571, ingrid[at]arhliit.ee

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!