Uudised ja artiklid

Tahkuranda võib kerkida Lottemaa

Postitas: Sirle | Kuupäev: 31/03/2010

"Leiutajateküla Lotte" autorid plaanivad paari aasta pärast avada Pärnumaal Tahkurannas lastele armsa koeratüdruku Lotte teemapargi.

 

Lottemaa loomise idee tuli "Leiutajateküla Lotte" autoritel Heiki Ernitsal ja Janno Põldmal teiste riikide filmitegelaste teemamaade eeskujul. Nüüd ollakse asjadega nii kaugel, et Lottemaa rajamiseks mõeldud maatükk on välja vaadatud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maa asub Tahkuranna vallas mere ääres ja vallavanema Karel Tölbi kinnitusel ei pääse sinna praeguse sulaga ligi. Maa kuulub Kaitseliidule ja läbirääkimised selle omandamiseks alles käivad. Küll aga algatati vallas juba mullu vastav  detailplaneering. Lottemaa on filmi autorite suur unistus ja nende peas on teemapark juba valmis.

OÜ Lottemaa juhatuse liige Janno Põldma sõnul ei ole Lotte teemapark eraldiseisev asi, vaid terve Leiutajateküla. "Kui me filmi teeme ja mõtleme sellest keskkonnast, siis me mõtleme kogu aeg ka Lottemaast. Lottemaa peaks tulema parim osa Leiutajatekülast."

Põldma ütles, et tegelikult on nad asjaga päris edukad olnud, samas on valmis teemapargi avamine ikka veel kaugel.

Ka osaühingu Lottemaa teine juhatuse liige Heiki Ernits tunnistas, et kogu aeg on kiire. Seda enam, et käib ka teise täispika Lotte-filmi "Lotte ja kuukivi saladus" tegemine.

"Ma olen selle arenguga väga rahul.  Aga mind häirib see, et kogu aeg on kiire, jälle tuleb mingi uus asi ja peab kiirustama. Me oleme harjunud ikka istuma laua taga ja rahulikult oma asju joonistama, me oleme selles mõttes natuke pikaldased," ütles Ernits.

Pärnumaal on otsustatud, et filmitegijaid aidatakse nende idee teokstegemisel kogu jõuga. Selleks oli mõeldud ka tänane nõupidamine.

Pärnu maavanem Andres Metsoja ütles, et maaküsimus on olnud seni kõige suurem probleem. "Selge see, et siin on  minul maavanemana oluline roll vabariigi valitsuse ja kaitseliidu vahel, et leida mõistlik lahendus sellele maatükile, mis tegelikult kaitseliidul sihtotstarbelises kasutuses ei ole," lausus ta.

Janno Põldma sõnul üritavad nad teha kõik, et asi lõpeks suure peoga, kus lõigatakse lint lahti ja lapsed jooksevad kiljudes Lottemaale. See rõõmus sündmus peaks toimuma 2013. aasta mais.

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!